Cennik prac kosztorysowych

W wielu przypadkach koszt prac kosztorysowych może być trudny do określenia "z marszu" oraz niezrozumiały dla osób niezwiązanych z tym procesem. Na koszt realizacji kosztorysu może się bowiem składać wiele czynników: ilość pozycji kosztorysowych, szczegółowość dokumentacji projektowej, pracochłonność przedmiarów i obmiarów itp. W celu ułatwienia Państwu współpracy z nami, przedstawiamy poniżej uproszczony cennik usług za prace kosztorysowe najpopularniejszego rodzaju budynków - jednorodzinnych. W celu wyceny obiektów większych lub innego rodzaju prosimy o wypełnienie formularza zapytania ofertowego, do którego link zamieszczony jest na dole strony.

CENY NAJPOPULARNIEJSZYCH RODZAJÓW KOSZTORYSÓW

Dla większości Inwestorów najważniejszym z kosztorysów będzie KOSZTORYS INWESTORSKI. Jest to pierwszy, ważny element pokazujący Inwestorowi rozmiar budowy w zakresie ekonomicznym. Na jego podstawie można określić newralgiczne, drogie etapy budowy, dzięki czemu jeszcze przed realizacją inwestycji można zminimalizować koszty np. zmieniając wybraną technologię lub wprowadzając zmiany konstrukcyjne do projektu. Ponadto, KOSZTORYS INWESTORSKI jest jednym z podstawowych dokumentów, wymaganych przez BANK, w celu uzyskania kredytu na budowę.

 

 Oferowany zakres prac.

 Dom jednorodzinny  o powierzchni do 150 m2

(po podłodze)

 Dom jednorodzinny o powierzchni do 250 m2

(po podłodze)

1. KOSZTORYS INWESTORSKI

Kosztorys inwestorski jest realizowany na podstawie projektu budowlanego na potrzeby inwestora rozpoczynającego  budowę, który chce zorientować się w kosztach planowanej budowy lub na potrzeby BANKU, w celu zaciągnięcia kredytu na inwestycję.

Kosztorys obejmuje wyłącznie prace ogólnobudowlane - bez szczegółowego kosztorysu prac instalacyjnych. Koszt prac instalacyjnych jest podany jako wskaźnikowy, szacunkowy dla całości danego rodzaju prac (sanitarnych, grzewczych i elektrycznych).

Realizacja szczegółowego kosztorysu prac instalacyjnych jest możliwa   jako opcja dodatkowo płatna. Jednak ze względu na realizację instalacji w późniejszym etapie budowy oraz każdorazowe dostosowywanie instalacji do potrzeb inwestora (różnice i rozbieżności pomiędzy projektem instalacji, a faktycznym sposobem ich realizacji), realizacja szczegółowego kosztorysu prac instalacyjnych może okazać się na tym etapie bezcelowa.

Czas realizacji: do 7 dni roboczych.

Możliwość zamówienia i dostawy przez Internet.

Cena obejmuje przedmiar robót.

 

700,00 zł

brutto (z VAT)

 

900,00 zł

brutto (z VAT)

Powyżej wyceniony kosztorys inwestorski jest wystarczający na potrzeby bankowe, kredytowe, otrzymania dotacji unijnej oraz realizacji konkretnej wyceny przez wykonawców budowlanych starających się o zlecenie inwestora.

Oczywiście poza KOSZTORYSEM INWESTORSKIM, chcielibyśmy zaoferować Państwu współpracę kosztorysową na dalszych etapach inwestycji. Chodzi kosztorysy realizowane już po uzyskaniu kredytu lub pozwolenia na budowę. Pomożemy Państwu w wyborze odpowiednich wykonawców i podwykonawców lub rozliczymy zakończoną budowę i zweryfikujemy faktyczne nakłady z tymi założonymi na początku inwestycji.

 

 Oferowany zakres prac.

 Dom jednorodzinny  o powierzchni do 150 m2

(po podłodze)

 Dom jednorodzinny o powierzchni do 250 m2

(po podłodze)

2. KOSZTORYS OFERTOWY

Realizowany na podstawie zebranych przez kosztorysanta   ofert realizacji obiektu od różnych dostawców materiałów i firm budowlanych (wykonawców / podwykonawców).

1500,00 zł

brutto (z VAT)

 2000,00 zł

brutto (z VAT)

3. KOSZTORYS POWYKONAWCZY

Realizowany po zakończeniu inwestycji na podstawie poniesionych w rzeczywistości nakładów (faktur VAT, rachunków, umów, zleceń itp.). Realizowany w celu końcowego rozliczenia robót budowlanych.

 2000,00 zł

brutto (z VAT)

 2500,00 zł

brutto (z VAT)

W celu wyceny lub zamówienia innych prac kosztorysowych (lub kosztorysów większych budynków) prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy za pośrednictwem poniższego formularza kontaktowego:

>>>  ZAPYTAJ O CENĘ PRAC KOSZTORYSOWYCH.